Leo Meurrens
Maak kennis met Leuvenaar Leo Meurrens (1905-1966), student en later ook leraar aan de Leuvense Academie voor Schone Kunsten en belangrijk en veelzijdig graficus.
Leo Meurrens wordt op 11 oktober 1905 in Leuven geboren. Tussen 1923 en 1927 studeert hij met groot succes aan de Leuvense Academie voor Schone Kunsten, onder meer in de schilderklas van Alfred Delaunois en in de klas voor sierkunst van Georges Baltus. Hij zet zijn vorming verder aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Brussel en volgt tegelijkertijd aan de Leuvense Industriële School een zondagscursus imitatie van hout en marmer. Nog tijdens zijn studiejaren begint hij tentoon te stellen. Hij neemt ook deel aan de activiteiten van de oud-leerlingenbond van de Leuvense Academie, waarvan hij tot WO II voorzitter is.
Om na zijn studies aan de kost te komen, doet Meurrens verschillende opdrachten. Van het tekenen van behangpapier bij de Leuvense firma Lova, het illustreren en covers ontwerpen voor verschillende uitgeverijen zoals Averbode en Davidsfonds tot het maken van affiches, reclamedrukwerk, toneeldecors en vlaggen tot zelfs technische tekeningen voor de Leuvense universiteit.
Als hij in 1935 voor 'De Vlaamse Radiogids', het weekblad van de Katholieke Vlaamse Radio-Omroep werkt, publiceert hij ook enkele “tekenfilms”, tekeningen die een volledig verhaal illustreren.
-'Kwak, Fikkel en Kompagnie' (1935-1937) voor De Vlaamse Radiogids
- over het leven van Damiaan in het tijdschrift 'De gedurige eeredienst van den Heiligen Jozef – Apostelwerk van Pater Damiaan', in Leuven uitgegeven door de paters van de Heilige Harten
-'Vivat Ons' en 'Berenhistorie' voor de Centrale voor Projectie-Onderwijs (CPO), een dienst van het Davidsfonds.
In 1939 krijgt hij de opdracht om drie zalen van de kinderafdeling van het nieuwe Sint-Pietersziekenhuis in de Brusselsestraat in Leuven met muurschilderingen te versieren. Voor de universiteit maakt hij portretten van rector Paulin Ladeuze en professor Raymond Lemaire. De stad koopt in datzelfde jaar voor haar museum het schilderij 'De Wijnproevers' aan en in de stadszaal van Leuven komt een overzichtstentoonstelling van zijn werk. Veel werken gaan helaas verloren bij een brand in zijn atelier in de Naamsestraat in 1946.
Vanaf 1941 is hij actief als tekenaar bij het Leuvense parket (tot 1949) en als leraar aan de Leuvense academie voor de vakken publiciteitstekenen, illustratie en modetekenen. Als ondervoorzitter van de in 1940 opgerichte Kunstkamer, organiseert hij jaarlijks een tentoonstelling in de stad. Ook na de oorlog ontwerpt hij voor de stad de kermisaffiche van 1952 en maakt hij voor de universiteit in 1947 de cover van 'Onze Alma Mater', het tijdschrift van de Vlaamse Leergangen. In de jaren 1950 ontwerpt hij ook praalwagens voor de Rerum-novarumoptochten.
Meurrens overlijdt op kerstdag 1966.
- Naam
- Leo Meurrens
- Geboren in
- 1905
- Gestorven in
- 1966
- Beroep
- graficus
Leuvens erfgoed, doe mee
-
Activiteiten
Bekijk wat er al op het erfgoedprogramma staat. Of laat weten welke erfgoedactiviteit jij organiseert.
-
Organisaties
Zin om je aan te sluiten bij een van de erfgoedorganisaties als vrijwilliger of als fan? Ontdek waar jouw interesse zit.
-
Zelf een idee
Een idee om rond erfgoed te werken? Laat het horen en wie weet kunnen we samenwerken.