Curator Beiaardcultuur Leuven
Elke dag hoor je in de stad muziek uit de verschillende klokkentorens. Om de rol van de Leuvense beiaard nog te versterken stelden Stad Leuven en KU Leuven in 2020 samen beiaardier Luc Rombouts aan als curator Beiaardcultuur Leuven. De curator neemt de algemene coördinatie, de muzikale programmatie, de organisatie van festivals zoals Leuven Bells, de educatieve werking en de promotie van de beiaarden voor zijn rekening. Daarnaast ondersteunt hij bij het onderhoud en beheer van een aantal beiaarden.
Beiaardiers in Leuven
Luc Rombouts bespeelt al jarenlang de beiaard van de Universiteitsbibliotheek en van het Groot Begijnhof. Sinds 2018 is hij ook titularis van de nieuwe Vredesbeiaard in de Abdij van Park. In zijn nieuwe rol als curator zal hij nauw samenwerken met Eddy Mariën, titularis van de stadsbeiaard in de Sint-Pieterskerk, en Marc Van Eyck, titularis van de kerkbeiaard van Sint-Geertrui.
Leuvens erfgoed, doe mee
-
Activiteiten
Bekijk wat er al op het erfgoedprogramma staat. Of laat weten welke erfgoedactiviteit jij organiseert.
-
Organisaties
Zin om je aan te sluiten bij een van de erfgoedorganisaties als vrijwilliger of als fan? Ontdek waar jouw interesse zit.
-
Zelf een idee
Een idee om rond erfgoed te werken? Laat het horen en wie weet kunnen we samenwerken.