Mini-expo: 100 jaar zorg in Leuven. Van C.O.O. tot OCMW en verder

In 1925 werd in Leuven de Commissie van Openbare Onderstand (C.O.O.) opgericht. Wat begon als een poging om de versnipperde armenzorg te versterken, groeide uit tot de basis van onze moderne sociale dienstverlening. De mini-expo vertelt het verhaal van honderd jaar openbare hulpverlening in Leuven: van liefdadigheid tot professionele zorg, van noodhulp tot welzijnsbeleid.

Armenzorg, rantsoenbonnen en nieuwe woonzorgcentra

De mini-expo brengt beknopt het verhaal van 100 jaar sociale dienstverlening. Je komt meer te weten over armenzorg in de 19de eeuw en de rol van weldoener Edouard Remy, de impact van de wereldoorlogen en de heropbouw en tot slot de belangrijke mijlpalen in de recentere geschiedenis van de sociale dienstverlening in Leuven.

Van C.O.O tot OCMW en verder

In 1925 werd in Leuven de Commissie van Openbare Onderstand (C.O.O.) opgericht, die instond voor de openbare bijstand en ondersteuning van minderbedeelden. Deze commissie, samengesteld uit verkozen burgers, zorgde voor financiële hulp, bijstand in de hospitalen en de voogdij over vondelingen en wezen. Zij vormde de basis van wat later het OCMW zou worden.

In 1976 maakten de C.O.O.’s plaats voor de Openbare Centra voor Maatschappelijk Welzijn (OCMW), met een bredere opdracht en een sterkere focus op welzijnszorg voor alle inwoners.

Praktisch

  • Wat: Mini-expo '100 jaar zorg in Leuven'
  • Waar: WZC Edouard Remy, Andreas Vesaliusstraat 10, 3000 Leuven
  • Wanneer: elke dag van 8 tot 20 uur
  • Prijs: gratis
  • Organisatie: Sociale dienst stad Leuven (OCMW), Stadsarchief Leuven en Zorg Leuven

Professor Van Overstraetenplein 1
3000 Leuven

Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.